AVŞA’YA CEMEVİ İÇİN PROTOKOL İMZALANDI | Yükselen Haber Ayvalık
Son güncellenme :19.07.2017 22:38

Anasayfa > Kent Yaşam, Manşet > AVŞA’YA CEMEVİ İÇİN PROTOKOL İMZALANDI

19.07.2017 Çar, 22:38

– BÜYÜKŞEHİR’DEN AVŞA ADASI’NA CEMEVİ İÇİN DESTEK

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ile Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Avşa Şubesi ile Hizmet İşbirliği Protokolü imzalandı. Avşa Adası’na Cemevi yapılması ile imzalanan protokol töreninde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, “Bandırma’da, Burhaniye’de, Avşa Adası’nda, Kepsut’ta, Balıkesir’in neresinde ise Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı kimliği taşıyan herkes dini, inancı ve düşüncesi ne olursa olsun herkes eşittir. Alevi, Sünni, şu kimlik bu kimlik diye ayırt etmeden herkese yardımcı olmaya çalışacağız” dedi.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ile Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Avşa Şubesi ile Hizmet İşbirliği Protokolü imzalandı. Büyükşehir Belediyesi’nde imzalanan protokol törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Avşa Şubesi Başkanı Süleyman Dursun ve vakıf yönetim kurulu üyeleri katıldı. Protokol ile Kültür Tesis Alanı olarak kullanılması için tahsis edilen 620 metrekarelik arsa Cemevi kurulmak üzere vakfın hizmetine verildi.

Protokol töreninde konuşan Başkan Uğur, “Bandırma’da, Burhaniye’de, Avşa Adası’nda, Kepsut’ta, Balıkesir’in neresinde ise Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı kimliği taşıyan herkes dini, inancı ve düşüncesi ne olursa olsun herkes eşittir. Alevi, Sünni, şu kimlik bu kimlik diye ayırt etmeden herkese yardımcı olmaya çalışacağız. Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Avşa Şubesi ile aramızda ortak hizmet işbirliği protokolü yapıyoruz. Bu protokol ile Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan 620 metrekare yeri, imar planında da bu alanı Cemevi olarak belirledik, şimdi bu arsayı vakfın Avşa Şubesi’ne veriyoruz. Her zaman destekçiniziz” dedi.

Başkan Uğur’a desteklerinden dolayı teşekkür eden Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Avşa Şubesi Başkanı Süleyman Dursun, Cemevini kısa sürede hizmete sokmak istediklerini söyledi. Konuşmaların ardından Başkan Uğur ve Dursun protokolü imzaladı.

RSS
Follow by Email
Facebook
Twitter

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu yazıya yorum yapmak için yetkiniz yok.