DOLAR 5,7429
EURO 6,3209
ALTIN 280,0
BIST 100.237
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Balıkesir 24°C
Az Bulutlu

AYTUGEB GENEL KURULTOPLANTISI ”2018 FAALİYET RAPORU”

AYTUGEB GENEL KURULTOPLANTISI ”2018 FAALİYET RAPORU”
30.05.2019
7
A+
A-

Ayvalık Turizm Geliştirme Birliği (AYTUGEB),Misyonu ve Vizyonu Ayvalık, Küçükköy Altınova ve Edremit’te sürdürülebilir kalkınma ve rekabet gücünün arttırılması için nitelikli insan gücünü kullanarak ulusal ve uluslararası kaynakların etkili ve verimli bir şekilde değerlendirilmesi yoluyla bölgenin turizm ve yatırım potansiyelini ortaya çıkarmak ve paydaşların kalkınma girişimlerini örgütlemek, öncülük etmek ve desteklemektir. Özellikle Ayvalık ve yöresinde sürdürülebilir turizmle kalkınmayı sağlamak amacıyla üniversite, sektör ve STK birlikte yatırım, yönetim, pazarlama ve satış geliştirme noktalarında öncülük etmek, katılımcı bir yönetişim anlayışıyla yöre ekonomisine bırakılan girdiyi artırmaktır. Sadece Yükselen Haberin takip ettiği ,Ayvalık Belediyesi Boğaziçi Otelinde yapılan 2018 Genel kurulu saat 14:30 da Ayvalık’ta faaliyet gösteren Turizm’ciler,Restoran ve Otel işletmecilerinin katılımı ile başladı.

Başkan Ergin “ DEVAM MI YOKSA BURAYA KADAR MI?”

AYTUGEB Genel Kuruluna Başkanlık yapan, Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, açılış konuşmasında “ Ayvalık Turizm Altyapı Birliğinin bu yıl 10’cu yılı olacak. Ben Küçükköy Belediye Başkanı iken ve özel idare varken kurduk. İyi bir iş yaptığımızı düşünüyoruz. O günden bugüne kadar geldik, meyvesinide yedik.Hep savunduğumuz bir şey vardı. Küçükköy Belediyesi, Ayvalık Belediyesi,Altınova Belediyesi fuarlara gittiğinde hep ayrı,ayrı tanıtımlar yaparlardı. Ayvalık olarak tek Ayvalığımız var.Tek elden güç birliği ile bu işi daha iyi başaracağımıza inanıyorduk. Nitekim iyi işler çıkardığımızı düşünüyorum. Amma,geldiğimiz gün itibari ile,Edremit’te aynı sıkıntıları yaşıyor. Benim hayalimdeki AYTUGEB şudur; Buna Ayvalık Halkı karar verecek,esnafı karar verecek.Devam mı ? Yoksa buraya kadarımı? Buna Ayvalık Belediyesi’nin tek başına sahiplenme lüksü yok.

Başkan Ergin” BAŞKAN BEN OLMAK ZORUNDA DEĞİLİM”

Bunu sahiplenecek olan Ayvalık’taki işletmelerdir. Siz sahiplenecekseniz. AYTUGEB olsun. Başkanı ben olmak zorunda değilim.Bir araya gelin yönetimİ oluşturun, başkanınızı seçin. Buna varsanız hep beraber kurtaralım. AYTUGEB’in bu gün 89 Bin 750 lira borcu var. İte kaka bu işler olmaz. Turizmcilerin bir çatısı olması lazım. Çatıda bu diyerek sözlerini bitirdi. Daha sonra gündeme geçildi. Divanın oluşmasının ardından bundan sonra yönetecek meclis ve encümen seçimleri yapıldı.

“BİRLİK BAŞKANI MESUT ERGİN”

5355 sayılı Mahalli İdare Birlikler Kanunu’nun 8. ve 10. Maddesi ve Ayvalık Turizm Geliştirme Birliği (AYTUGEB) tüzüğünün 7.maddesi 1. ve 4 paragrafı gereğince, Birlik Meclisi ve Birlik Encümeni; 31 Mart 2019 Mahalli İdareler seçimi sonrasında yeniden oluşturuldu. Bu toplantı sonucu, Birlik Meclis Üyeleri: Mesut Ergin (Doğal Üye) – Ayvalık Belediye Başkanı, Selman Hasan ARSLAN (Doğal Üye) – Edremit Belediye Başkanı,Semih VAROL Ayvalık Belediyesi Meclis Üyesi, Hüseyin ERGİN – Ayvalık Belediyesi Meclis Üyesi, Ali JALE – Ayvalık Belediyesi Meclis Üyesi,Ümit ÖZGÜLTEKİN – Ayvalık Belediyesi Meclis Üyesi (Kontenjan),Prof.Dr.Ayhan GÖKDENİZ – Ayvalık Belediyesi Meclis Üyesi (Kontenjan),Tülay ÇANKAYA – Ayvalık Belediyesi Meclis Üyesi, İsmet SOMAY – Edremit Belediyesi Meclis Üyesi (Kontenjan),Alp SEZEK – Edremit Belediyesi Meclis Üyesi (Kontenjan),Davut ÇENGEL – Edremit Belediyesi Meclis Üyesi,Özkan SAKA – Edremit Belediyesi Meclis Üyesi,Nerman ÇELİK – Edremit Belediyesi Meclis Üyesi,Hasan ÜLGER – Edremit Belediyesi Meclis Üyesi,Raşit KANDEMİR – Ferahi Evler,Levent BİLLURCU – Billurcu Otel,Mustafa VURAN – Aytaş Otel,Orçun ÖZSÜT – Cunda Mola Otel Seçildiler… Birlik Encümeni olarak,Mesut ERGİN – Birlik Başkanı,Alp SEZEK – Birlik Başkan Yardımcısı,Ümit ÖZGÜLTEKİN – Birlik Genel Müdürü Levent BİLLURCU – Üye, İsmet SOMAY- Üye, Prof.Dr.Ayhan GÖKDENİZ – Üye,Raşit KANDEMİR – Üye seçildiler…

Yüksel Kalkan

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.