AYVALIK KABOTAJ BAYRAMI KUTLAMALARI | Yükselen Haber Ayvalık
Son güncellenme :02.07.2017 12:49

Anasayfa > Kent Yaşam, Manşet > AYVALIK KABOTAJ BAYRAMI KUTLAMALARI

02.07.2017 Paz, 12:49

1 Temmuz Kabotaj Bayramı Saat 9:30 da başladı Önce Ayvalık Liman Başkanı Asım ÖZALP’in Çelenk sunumuyla başladı. Ardından saygı duruşu ve istiklal marşımızın okunmasıyla devam etti.Pakmaya Denizcilik okulu öğrencilerinin şiirlerinin ardından kutlamanın 2.kısımı Ayvalık Liman Başkanlığının önünde devam etti.
Ayvalık Liman Başkanı Asım ÖZALP”TÜRK DENİZCİLERİNİN ONUR GÜNÜ OLAN, DENİZLERİMİZDE VE KARASULARIMIZDA KAPİTÜLASYONLARIN KALDIRILARAK,

HAKİMİYETİMİZİN KURULDUĞU 1 TEMMUZ DENİZCİLİK VE KABOTAJ BAYRAMININ, 91. YILDÖNÜMÜ KUTLAMALARINA HOŞ GELDİNİZİ DER, SAYGILAR SUNARIM.

TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN EKONOMİK TEMELLERİNİN ATILDIĞI * 1923 TARİHİNDE, İZMİR’DE YAPILAN 1. İKTİSAT KONGRESİNDE HAZIRLANAN VE 1 TEMMUZ 1926 TARİHİNDE YÜRÜRLÜĞE GİREN KABOTAJ KANUNU, KURTULUŞ SAVAŞIMIZIN DENİZLERDEKİ DEVAMI VE ZAFERİ OLARAK
DEĞERLENDİRİLMEKTEDİR.
BU KANUNLA KIYILARIMIZDA, NEHİR VE GÖLLERİMİZDE, HER TÜRLÜ DENİZ TİCARETİ, NAKLİYE VE LlMAN HİZMETLERİ YAPMA HAKKI, TÜRK BAYRAĞI TAŞIYAN GEMİLERE VE TÜRK VATANDAŞLARINA TANINMIŞTIR. MEVCUT DENİZ TİCARET FİLOMUZ, KABOTAJ HAKKININ MEYDANA GETİRDİĞİ ORTAM SAYESİNDE BÜYÜMÜŞ VE GELİŞMİŞTİR.
BU BÜYÜME VE GELİŞME SAYESİNDE, YURT DIŞINDA TÜRK BAYRAKLI GEMİLERİMİZE YAPILAN DENETİMLERDE, GEMİLERİMİZİN GÖSTERMİŞ OLDUĞU PERFORMANS NETİCESİNDE, BAYRAĞIMIZ, DÜNYA SIRALAMASINDA HIZLA YÜKSELEREK BEYAZ BAYRAK LİSTESİNE ÇIKMIŞTIR.
SON ZAMANLARDA BAYRAĞIMIZIN ENGİN MAVİLİKLERDE DAHA FAZLA DALGALANABİLMESİNİ TEMİNEN TEKNELERİN TÜRK BAYRAĞINA GEÇİŞİNE BÜYÜK ÖNEM VERİLMEKTEDİR”dedi.

RSS
Follow by Email
Facebook
Twitter

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu yazıya yorum yapmak için yetkiniz yok.