CHP BURHANİYE İLÇE DANIŞMA TOPLANTISI | Yükselen Haber Ayvalık
Son güncellenme :10.02.2017 23:43

Anasayfa > Manşet, Siyaset, Son Dakika > CHP BURHANİYE İLÇE DANIŞMA TOPLANTISI

10.02.2017 Cum, 23:43

Burhaniye CHP ilçe örgütü Eski ve yeni yöneticiler,milletvekili ve aday adayı olanlar,Eski belediye başkanı ve meclis üyeleri,muhtarların ve STK ların katılımıyla gerçekleşen danışma toplantısının ilk konuşmacısı Burhaniye CHP ilçe başkanı Tarık ERDİL“ Kurultay dahil 14 seçim süreci geçirdik.Şu anda önümüzde bir referandum var.Bunun öncesi CHP olarak Burhaniye meclisi  ve yönetimi olarak,kolektif bir çalışmayı gerçekleştirdik.Katılımda bulunan İl başkanı Ender BİÇKİ ve yönetimi yanı sıra ,önceki senelerde görev alan il başkanlarımız,belediye başkanlarımız,milletvekilimizinde katıldığı ilçe danışma toplantımızın gündemi Referandum ve Hayır Oldu” dedi.Daha sonra il başkanı Ender BİÇKİ konuştu şu başlıklar öne çıktı.

FETÖ KANKALARI İDİ 

BİÇKİ, “FETÖ ise kankaları. Devleti bu ılımlı ve İslam yanlısı hoşgörülü tanımladıkları cemaate önce işgal ettirdiler, sonra, ‘Ne istedikler de vermedik’ dediler devleti paylaşımları ve menfaatleri bozulunca Cemaat oldu FETÖ. Sonra malum hep birlikte 15 Temmuz kalkışmasını hep birlikte yaşadık. Halkımız bir araya geldi, Atatürkçülerin dik duruşu ile bu darbe girişimini bertteraf etmeye çalıştık. Ancak sarsıntıları hala devam ediyor. Daha sonra Cumhurbaşkanı çıktı dedi ki, ‘Beni Allah’ım ve halkım affetsin’ seni Allah’ım affeder mi bilemem ama seni bu Türk halkı asla affetmeyecek, bunun bedelini Nisan’da yapılacak referandumda ödeyeceksin.

REFERANDUM SÜRECİNİ ŞEHİTLERİMİZİN KANIYLA YAZILMIŞ AY YILDIZLI BAYRAĞIMIZLA YÜRÜTECEĞİZ                                                                                                                                 İçinde bulunduğumuz süreç çok önemli ,bu iş artık parti meselesi olmaktan çıktı. Bu bir partiyi seçeceğimiz bir partiye oy vereceğimiz bir seçim olmaktan çıktı. Bu seçim bir bayrak meselesidir. Bu seçim bir demokrasi meselesidir. Bu seçim Cumhuriyetin, Cumhuriyet seçiminin Mustafa Kemal  Atatürk’ün kurduğu rejimin devam etmesi mücadelesi  ve onun seçimi. Biz bu seçimde kampanyamızı parti bayrakları ile değil şehitlerimizin kanıyla yazılmış ay yıldızlı bayrağımızla  yürüteceğiz. Çünkü Bayrak bütün ulusu ve Türk milletini temsil eden yegane unsurdur. Bayrağa baktığımızda Türk milletini görürüz biz. Bayrağa baktığımızda şehitlerimizin kanını görürüz biz.

HANİ İKİ BAŞLILIK ORTADAN KALKACAKTI                                                                                    Bu referandum süreci çok önemli bakınız Bayrağa Türk Bayrağını bir kişi takıyor. Bir kişi aracında kullanıyor Cumhurbaşkanı, Cumhurbaşkanını  Türk Bayrağını taşıması onun bütün Türk ulusunun ve Türk Milletini temsil ettiğindendir. İşte bu sebeple bu referandum sonucunda evet çıkarsa ne yazık ki bu temsil ortamı ortadan kalkacak. Çünkü neden ilk defa dünyada hiçbir örneği olmayan bir değişikliği bize getirmeye çalışıyorlar. Konu burada kişi meselesi değil kimin başkan olacağı meselesi değil. Bugün Başkan Erdoğan olur, yarın eğer devam ederseniz Selahattin Demirtaş olabilir. Mesele burada kimin başkan olacağı meselesi değil ve zaten biz onun üzerinden de bu referandum sürecini anlatmıyoruz yürütmüyoruz. Ama  bu sistemde getirilmek istenen partili Cumhurbaşkanlığı ,yani hiç olmayan bir değişiklikle partili Cumhurbaşkanlığı, sabahtan akşama kadar Cumhurbaşkanı, öğleden sonra partinin genel başkanı , bu hem Cumhurbaşkanı hem partinin genel başkanının biraz önce ifade ettiğim gibi Türk milletini temsil edebilme tarafsız olabilme durumu söz konusu olabilir mi mümkün mü bu, hem partinin genel başkanı olacaksın hem de Cumhurbaşkanı olacaksın. Cumhurbaşkanının temsilcisi  İllerde vali olacak öğleden sonra Genel Başkan temsilcisi İllerde İl başkanı olacak. Hani iki başlılığı ortadan kaldıracaktık. Peki bu şekilde daha işin başında İlde Cumhurbaşkanını Valimi temsil edecek, İl Başkanımı temsil edecek.

KİMSEYİ ÖTEKELEŞTİRMEYECEĞİZ

Bu anayasa değişikliğinin ne getirmek istendiğini hepimiz çok iyi biliyoruz. Bu anaysa değişikliği kişiye özel bir anayasadır. Bunu hepimiz çok iyi biliyoruz. Son olarak şunu ifade etmek istiyorum. Bu süreçte çok yumuşak bir dil kullanacağız. Kimseyi ötekileştirmeyeceğiz kimseyi kutuplaştırmayacağız, siyasi görüşü ne olursa olsun vatan için bayrak için millet için memleket için herkes ile omuz omuza yan yana olacağız ancak bunu bu şekilde aşabiliriz.

MİLLETİN TAPUSU TEK KİŞİYE TESLİM EDİLEMEZ 

Bu anayasa değişikliği ile 94 yıllık geçmişimizi yok sayarak, geleceğimizi ipotek altına almak istiyorlar diyen BİÇKİ, “Parlamenter demokratik sistemimizi ortadan kaldırmak istiyorlar. Yasama, yürütme, yargıyı tek kişinin emir komutasına vermek istiyorlar. Kısaca devletimizin tapusunu ele almak istiyorlar. Halkımız yapılacak referandumda, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bile kullanmadığı bu ve bunun gibi bir çok yetkiyi asla asla tek kişiye vermeyecektir. Biz diyoruz ki, devletin tapusu milletin elindedir. Onun için bu tapuyu milletin temsilcilerinden başka tek başına kullanmak üzere hiç kimseye bu yetkiyi vermeyeceğiz. Bu nedenle Anayasa Değişikliği’ne kökten hayır diyoruz” dedi.

 

ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİNDE ÇOK TUZAKLAR VAR    Daha sonraki konuşmacı önceki dönem CHP Balıkesir milletvekili Nedret AKOVA “Önümüzde önemli bir referandum var.Toplumsal uzlaşma bir tarafa bırakıldı.Sistem ve Rejim değişikliği parti işi değil, bu memleket meselesidir.Anayasa değişikliği ne getiriyor bunu iyi anlatmalıyız.Bu referandumda AK Partililerin bir kısmıda hatır kullanacaklar sebebi padişahlık kimse istemiyor.Anayasanın değişikliğinin  maddelerinde çok tuzaklar var”dedi.

 

Yüksel KALKAN

RSS
Follow by Email
Facebook
Twitter

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu yazıya yorum yapmak için yetkiniz yok.