DOLAR 5,6541
EURO 6,3405
ALTIN 259,1
BIST 101.849
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Balıkesir 30°C
Rüzgarlı

AK PARTİ AYVALIK İLÇE BAŞKANI, HAKAN KAYAALP”YAPANLA YAPMAYAN BİR OLURMU”

AK PARTİ AYVALIK İLÇE BAŞKANI, HAKAN KAYAALP”YAPANLA YAPMAYAN BİR OLURMU”
16.11.2016
28
A+
A-

dsc_0224

Adalet ve Kalkınma Partisi Ayvalık İlçe Başkanı Hakan KAYAALP yaptığı basın toplantısında, görevde bulundukları 2.5 yıl içinde yaptıkları çalışmaları açıkladı. Yerel yönetime ‘yapılanlar ve yapılmayanlar’ hakkında ‘Neden’sorusunu yönelten KAYAALP, “İşten kafamızı kaldıramadığımız için yaptıklarımızı anlatamadık. Biz hizmet etme çabasındayken insanlar dedikodu yapma çabasında. YAPANLA YAPMAYAN BİR OLUR MU?” diye sordu. Salı günü saat 10.30’da parti binasında basın mensuplarıyla bir araya gelen Kayaalp’e, ilçe başkan yardımcısı Mehmet Anıl Okyar ve partinin basın, tanıtım sorumlusu Mehmet Ertürk eşlik etti. Basın toplantılarını ayda bir yapmayı planladıklarını açıklayan Mehmet Ertürk, ilk toplantının  teması ‘YAPANLA YAPMAYAN BİR OLUR MU?’ başlığı altında düzenlendiğini söyledi.  İki buçuk  yıldır görevde olduğunu ve ilçe yönetimi ile ciddi bir enerji içinde ciddi işlere imza attığını söyleyen Hakan KAYAALP, çalışmalara su, kanalizasyon, arıtma, köy sularındaki arsenik gibi acil konular ile başladıklarını ifade etti.

ÖNCEKİ  YÖNETİMLERDEN AYVALIK’A KALAN HEDİYE BU

32 kanalizasyon kaçağından 3 adet kaldığını ve bu kış bunların tamamlanacağını söyleyen KAYAALP, “Köprü projemiz var, yarısına geldi, 2 ay içinde bitecek. Bu köprü neden kanalizasyondan önce yapılıyor diye yazıyorlar. Önce  bilmek sonra fikir sahibi olmak lazım. Bilgi kirli olunca fikir de kirli olur. Ayvalık’ın kanalizasyon hattını önce planlamanız lazım çünkü bir kanalizasyon hattı projesi yok. Önceki  yönetimlerden Ayvalık’a kalan hediye bu. Biz şu an iç hatlarda kanalizasyon ve su projesi çizdiriyoruz. Bu çalışmadan sonra Ayvalık’ın kanalizasyon ve su patlağı sorununu bitireceğiz” dedi.

“ELLİ YILLIK SORUNLARA BÜYÜKŞEHİR VE HÜKÜMETLE BİRLİKTE EL ATTIK”dsc_0222

Yaklaşık 50 yıllık sorunlara büyükşehir ve hükümet ile birlikte el atarak çözdüklerini söyleyen Kayaalp, 16 köye 28 bin metre kare taş döşemesi, köylere 7 adet akıllı çok kapsamlı sportif alan, Altınova park ve yürüyüş alanları düzenlemesi ve güvenliği, 10 bin metre küplük yeni su deposu ve 3000 metre küplük deponun ıslahı, Ayvalık içme su hattı (17 km, 650 lik),  binlik kanalizasyon terfi hattı, Sirinkent arıtmanın durumu, Alibey adası kanalizasyon bypass hattı, Köylerdeki ilave artezyenler, Küçükköy su hattı 500 lük su hattı ve su deposunun tamiri, sarımsaklıda sorunlu terfi durumu, yeni taş döşeme işi (30 bin metre kare), köy yolları asfalt çalışması, Altınova su depolarının tamiri onarımı, terfinin yerin altına alınma projesi, hastane taşıma işi, toplu taşıma, mezbaha, çakmak köyündeki arsenik arıtma çeşmesi, eski Altınova yolu stabilize hale getirilmesi ve seneye asfalt onayının alınması, Ayvalık -Edremit direk toplu taşıma, büyük şehir mahalle ligleri, beyaz masa yardım çalışmaları, hoş geldin bebek, zeytin sineği ve sinek ilaçlama’ gibi çalışmaların gerçekleştirildiğini, Büyükşehir belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yapacağı protokolle Altınova Mahallesine kapalı spor salonu, NİKİTA deresi projesi, vahşi çöp depolama alanı yeni yer belirlemesi,  İvrindi köpek çiftliği, Ayvalık Port projesi, deniz derinleştirme çalışmaları fener ve büyük ve küçük köprü olarak nitelediği ‘Cunda Gönül yolu ve Türkiye’nin ilk boğaz köprüsünde de çalışmaların sürdüğünü belirtti.

“ 100 YILLIK PROJE DENİLEN PROJENİN PROJESİ YOK”  İKİSİNİ DE YA YAPIN YA DA DEVREDİN.

Geçmiş yerel yönetimi, ‘100 yıllık proje denilen projenin projesi yok. Neyin, nasıl tamir edileceği bu nedenle bilinmiyor, 3 bin metre küp su deposu var ama içinde su hariç her şey var’ diyerek eleştiren KAYAALP, CHP’li  Rahmi GENÇER  yönetimindeki yerel yönetimi  ise, yağmur(DRENAJ) kanallarının ıslah edilmemesi ve Büyükşehir tarafından Ayvalık Belediyesine verilmesine rağmen, Cumhuriyet Meydanı projesinin yapılmamasını ‘İKİSİNİ DE YA YAPIN YA DA DEVREDİN’ diyerek uyardı.  Ayvalık Belediyesine ‘yapılmayanlar’ başlığı altında, ‘Altınova OSB’ye destek verdik çünkü yerli girişimciler olacaktı. Son toplantıdan sadece bizim değil vatandaşın da haberi olmadı. ‘yerler parsellendi, peşkeş çekilecek’ dedikoduları çıkıyor. Hiç yerli girişimci var mı? Yerleri kim aldı?’, ‘Belediye taşınmazlarını yeni hizmet binası yapacağım diye sattı. 5 MİLYON LİRA GİBİ BİR GELİR ELDE EDİLDİ. O GELİR NEREDE? Taşınmazların satışında neden yüzde 30 indirim yaptı?’  ve ’54 MİLYON GELİR 77 MİLYON GİDER VAR. Açık veriliyor. Sayıştay raporu ortada. Memurlara ödenmesi gereken maaşlar ödeniyor mu?’ sorularını yöneltti ve işin hukuki değil insani boyutunda olduklarını söyledi.   Kayaalp, Cumhuriyet Meydanı ile ilgili talebinin de geri alınması olduğunu ifade etti.

“KIRLANGIÇ 29 YILLIĞINA İHALEYE ÇIKICAK GEREKİRSE BÜYÜKŞEHİR İHALEYE GİREBİLİR”

Belediyeyi 22 Kasım’da ihalesine çıkılacak Kırlangıç Projesi konusunda da eleştiren KAYAALP, “ 29 yıllığına ihaleye çıkacak ve 29 yıllığına sizden gitmiş olacak. Elimizden gelen mücadeleyi yapacağız. Büyükşehir belediyesine konuyu taşıyacağım ve gerekirse büyükşehir ihaleye girebilir” dedi.

ÇEVRECİLER  VE KENT KONSEYİ NEREDE ? ÇALIŞANLARIN MAAŞINI ALMASI İÇİN EYLEME ÇAĞIRDI.

KAYAALP’in bir eleştirisi de Kent Konseyi ve çevre örgütlerine gitti. Çevre örgütlerini dünyaca ünlü Sarımsaklı plajına terfi istasyonu yapılırken suskun kalmakla itham eden KAYAALP, çevrecileri yapılmayan yağmur kanalları, daha önce köy yollarının yapılması için açıklama yapan Kent Konseyini de belediyede çalışan memur ve işçilerin maaşlarını alması için eylem yapmaya çağırdı. “Sarımsakta deniz kenarındaki terfi istasyonu orada kokuya sebep veriyor. Hiç yapılmayacak bir yere yapılmış. Çevreci arkadaşlar orada yapılırken neredeydiler, tabii bunu yapan zihniyeti esefle kınıyoruz.  Turizmin göbeğine siz terfi istasyonu kuruyorsunuz. Bunun bedelini şu anda biz toplum olarak ödüyoruz. Böyle bir şey kabul etmek mümkün değil. Çevreci arkadaşları zamanında orada görmek isterdim ama hiç görmedik. BASKİ kuruldu, 2 ay sonra kapısından içeri girerek her türlü protesto eylemini yaptılar. Tabii ki uyarılacak, söyleyecekler ama biz bu arkadaşları orada da görmek isterdik. Bak biz çevre dostuyuz, ispat ettik. Demek ki lafla olmuyor” dedi. KAYAALP, “Sarımsaklıda geçen yaz, abonman artışı 12 bin. Ciddi bir artış ve su sorunu oldu, biz yaz ortalarında doğru bypass ile destekledik ama şimdi kökten çözüyoruz. 13 km’lik yeni, steril bir hat döşüyoruz. Şu an Temizel Otel önünü geçti, ana yola çıktı. Bunlar yaza kadar bitireceğimiz hadiseler” dedi.  Balıkesir yolun üzerinde 5 bin hayvanı kapsayan bakım merkezi yapıldığını, 1 ay içinde açılacağını belirten Kayaalp, “ 68 bin dönüm civarı. İvrindi yolu üzerinde. BAKTIĞINIZDA EN FAZLA HAYVAN AYVALIK’TA VAR. Herkes buraya atmış ve bu işten en fazla muzdarip olan yer Ayvalık. Biz hayvanları seviyoruz ve sahip çıkıyoruz” dedi.

“KÖPRÜ PARALI DEDİKODULARINA GÜLÜYORUZ” HALKIN YARARINA BİR SÜRPRİZİMİZ VAR.

Cunda Köprü inşaatında güçlendirmeye gittiklerini belirten KAYAALP, “Müteahhitler sıkıntı hissedince sağlam olsun istedik. Orada bir sürprizimiz var. Köprünün önünde geliş giden yolumuz var. Geçen Pazar toplantı yaptık. Suya doğru olan yerde iki taraftan yolu kaldırmayıp yeşillendireceğiz. Halkın spor yapabileceği, çocuklarıyla gezebileceği bir yer planladık. Şu an projeleri çiziliyor. Kamuoyuna sunulup tepkilere göre yapılacak”  dedi. Köprünün paralı olacağı söylentilerini, “Bu spekülasyonlara gülüyoruz. Biz hizmete yaparken birileri dedikodu yapıyor. Böyle bir şey hiçbir zaman planımızda olmadı. Kesinlikle mümkün değil. Dedikodudan ibaret. Yapanları Allah’a havale ediyoruz” dedi.  Türkiye’nin ilk boğaz köprüsü onarımına da başlayacaklarını belirten KAYAALP, “Projesi bitti. Geliş gidiş olarak çizildi. İki kenarda 2.5 metrelik balkonlar olacak. Balıkçılara özel yer yapıyoruz. 4.5 metre derinlik 7 metre olacak” dedi.

BAŞKAN KAYAALP “BİZ TAMAMEN BÜYÜKLERİMİZİ DİNLERİZ”

İlçe kongresinin tarihi ve başkanlık için aday olup olmadığı sorusuna KAYAALP, “Göreve devam ediyoruz. İlçe kongrelerimiz henüz açıklanmadı. Tahmin ediyorum Ocak sonuna doğru delege seçimleri başlar ve takvim açıklanır. Aday olup  olmayacağımız konusu; biz tamamen büyüklerimizi dinleri. ‘Belediye başkanı adayı olacaksın dediler ‘olduk, ‘ilçe başkanlığı yapacaksın’ dediler yaptık. Devam et derlerse bunu değerlendiririz. Birçok hedef ve değerlendirmemiz gereken konu var. Önceliğim başka konularda olabilir. Bakacağız ama bize ne görev verirlerse biz istişare yaparız. Çok değerli bir yönetim kurulu var, onlar karar verirler ben yaparım. Bizim içimizde bu görevi yapacak birçok değerli arkadaş var. Tartışma olmaz. Bizde 3 dönem kuralı var ama bence 1 dönem olmalı. Yönetim kurulu nasıl bakacak değerlendireceğim. Biz bazı konularda niyet ederiz, kararı genel merkez, büyüklerimiz verir. Ak Parti ilçe başkanı olmak büyük sorumluluk, vebali, yükümlülükleri var. Biz bunu taşımaya çalışıyoruz. 2 senedir yapılanları herkesin algılamasını istiyorum. Biz çalışıyoruz” dedi.

BAŞKAN KAYAALP”İMARDA İMZA ATAN YOK”

İstihdam diyoruz iş diyoruz  kışın yapılacak işler engelleniyor. Dört beş aydır imar tamamen durmuş durumda imza atacak adam yok.

Yüksel KALKAN

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.